Ресурси


ВЕБ-РЕСУРСИ СТВОРЕНІ , 
ЩОБ БУТИ ДОСТУПНИМИ ДЛЯ СВОЇХ КОРИСТУВАЧІВ 24/7
(кликніть мишкою на назву і поринайте у простір тематичної інформації) 

АВТЕНТИЧНА УКРАЇНА

Проєкт “Автентична Україна” виствітлює українську культуру з різних сторін. Від народного виконавського мистецтва й архітектури старовинних дерев’яних церков - до кубофутуризму та унікальних історичних предметів.  «Автентична Україна» — це яскравий приклад цифрових можливостей для збереження культурної та історичної спадщини. Протягом року Міністерство культури, молоді та спорту України за підтримки Google Україна працювало над створенням віртуального культурного простору. Зібрано найбільшу цифрову колекцію робіт українських модерністів, які відомі на весь світ через свої геніальні роботи. Проєкт також включає добірку унікальних оцифрованих предметів з музеїв України. Ці артефакти бачили весь період становлення та розвитку нашої країни. Через це вони мають символічне значення для українського народу. Наприклад, тут розміщена оцифрована перша друкована книга в Україні: львівський “Апостол”, виданий у лютому 1574 року Іваном Федоровичем. “Апостол” дав початок українському книгодрукарству. Для мандрівників - віртуальні тури об’єктами культурної спадщини, які виявилися не менш захопливими, ніж реальні подорожі. В таких мандрівках завдяки цифровим технологіям можна відвідати музеї під відкритим небом, зайти всередину дерев'яних церков чи заглянути за лаштунки оперних театрів України.

ЛІТДВІЖ 

ЛітДвіж — некомерційний український культурний проєкт, який заснувала команда піар-агенції Havas PR Kyiv за підтримки видавництва «Ранок» та громадської спілки «Освіторія». Місія — формувати в молоді позитивне сприйняття української літератури та її авторів; показати, що в українській літературі є місце і двіжу, і журбі одночасно. А отже — зовсім немає місця обмеженням. Українська література — то є двіж. Той самий, який надихає, змінює і який справді качає.

➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою


Корисний інтернет - ресурс де через призму Шевченківського віщого слова та на прикладі сторінок з його життя показати найвищу суть українського народу, у якій зібрано все - наша культура, мова, історія, звичаї та традиції; наша етика та естетика; національна філософія та духовність.
 ➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Даний проект від сучасних шевченкознавців допоже дати вичерпну інформацію про Тараса Шевченка, представлені  тексти творів, листи, фотогалерея. Сайт оновлюється.
 для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Територіальний і духовний центр України - Черкащина - поєднав села Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшану у Національний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка". У цих середньонаддніпрянських селах із славною історією та могутнім духовним потенціалом пройшли дитячі роки Кобзаря українського народу - Тараса Григоровича Шевченка.
 для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського
Музей Михайла Грушевського - першого президента незалежної України знаходиться в будинку, де жив і працював учений і історик разом зі своєю родиною. Будинок збудували в 1909 році, але згодом в 1918 більшовики його підірвали. Через 60 років будинок повністю відновлено і з 9 листопада 2006 року він функціонує як музей. У будинку частково збереглися печі, повністю паркет, двері, віконні рами з наборами, металеві решітки на балконах, декоративне оздоблення інтер'єрів. Кожна найменша деталь, як невід'ємна частина меморіального будинку, була відреставрована, а загублені деталі відновлені по збереженим зразкам або фотографіям.
  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Віртуальний Музей представляє історію життя та творчості Василя Стуса в контексті історичних, політичних і культурних подій  ХХ століття, показує особистість через репліки друзів і ворогів, рукописи і речі, вчинки і щоденникові записи, живі голоси й мистецькі інтерпретації. Музей Василя Стуса існуватиме у віртуальній формі: кожен відвідувач зможе побачити Стусові рукописи, приватні речі та фотографії, почути його голос та найцікавіші мистецькі інтерпретації його творчості. Передбачено й зворотній зв’язок з відвідувачами, – старшокласниками, студентами, вчителями та викладачами – аби пріоритетно  висвітлювати та пояснювати найцікавішу для них інформацію.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Філософські ідеї та спосіб життя Сковороди – нерозривні: він навчав бути самотнім – і сам був самотнім; навчав бути бідним – і сам був бідним; закликав до висот людського духу, до віри в Бога – і сам був на вершині духу, на вершині віри.
Син бідного козака з Полтавщини, Григорій Сковорода у 12 років вступає до Києво-Могилянської академії. Упродовж перших шести років юний Григорій повинен вивчати латину, церковнослов’янську мову, історію, географію, церковний спів, потім розпочинається 2-річний клас філософії, після нього – 4-річний клас богослов’я. Вивчаючи філософію, Сковорода знайомиться з мислителями Стародавньої Греції та Риму. Його улюблені античні автори – Сократ, Платон, Арістотель, Епікур, Плутарх, поети Вергілій та Горацій, засновник байки Езоп. Не менший вплив на формування поглядів мислителя мали Отці церкви. Але основою духовного життя Сковороди, його творчого натхнення була Біблія. Він настільки любить Біблію, що називає її Богом, вважає світом символів, що разом із макрокосмом (усе довколишнє) і мікрокосмом (світ людини) формує простір нашого буття.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
В основі формування бібліотеки закладені два основні принципи: 1. час – у значенні епохи, 2. географія – місце народження, діяльності й творення Ідеї та Людини. На перетині часу й місця ми можемо знайти те, що шукаємо – Україну.
РОЗДІЛИ ТА НАВІГАЦІЯ
Засновники сайту пропонують таку навігацію:
Пошук – пошук за ключовим словом
КАЛЕНДАР – події, дати з життя видатних постатей. Розділ доповнено міні-афішею театральних та концертних спектаклів.
ЧЕРВОНА КНИГА НАРОДІВ – розділ присвячено взаємодії різноманітних культур у конкретно взятій країні, коли оприявлюються всі її учасники – всі національні культури.
У розділі названо кожен народ, який живе або жив на території нашої країни. Крім загальних даних – історія виникнення, час приходу на територію сучасної України, чисельність – нас перш за все цікавлять особливості побуту, вірувань, культури, промислу, традицій, а також можливі впливи окремого етносу на культуру й традиції нашого народу.
У цьому контексті Україна мислиться як загальноцивілізаційний простір – живий організм, який формується тут-і-тепер. Кожен народ, котрий причетний до творення України, має право бути названим рівним серед рівних; не протиставлення, а взаємодія культур – ось гуманістична ідея розділу ЧЕРВОНА КНИГА НАРОДІВ.
8ОО ДОКАЗІВ ІСНУВАННЯ УКРАЇНИ – бібліотека в мініатюрі, розділ, створений до 20-річчя незалежності України. Простір розділу поділений на час «до нашої ери» та час «нашої ери».
До нашої ери – час до незалежності України. Тут все значуще, програмне, все, що залишило слід у історії нашої держави. Минуле України ми подаємо як свою оригінальну «персональну античність». У кожному розділі чотири складові (5+5+5+5) : література, музика, візуальний світ, уявлення про світ.
Література поділяється на 5 підрозділів: поети, прозаїки, драматурги, критики, публіцисти/есеїсти.
Музика: композитори, виконавці, авторська пісня, фольклор, популярна музика.
Візуальний світ: художники, режисери, скульптори, актори, архітектори.
Уявлення про світ: філософи, богослови, науковці, лікарі, техніки.
Схема запропонована для "нового часу" не задля протиставлення "персональній античності", а для утвердження культури як правонаслідниці «української античності».
ПІНАКОТЕКА – візуальний контент, у якому представлений живопис, художні фільми, лекції, театральні постановки, відеоарт та ін.
ФОНОТЕКА – різноманітна музика (від класики до фольклору), записи поетичних виступів, живі голоси відомих діячів тощо.
ТЕКСТИ – власне бібліотека. Для зручності розділ поділено на рубрики художня література, навчальна література, релігійна література, дитяча література, архів та ін.
ПОСТАТІ – видатні люди, їхні біографії, праці, а також література про них. Сайт постійно оновлюється, з’являються нові розділи й підрозділи. 
 для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
СЛОВОПЕДІЯ
Даний ресурс пропонує вам українські тлумачні словники. З онлайн словниками ви завжди будете знати точне тлумачення того чи іншого слова, електронні словники дозволять вам стати обізнанішим, безкоштовно. Окрім того словники слів допоможуть вам орієнтуватися в філософії, бухгалтерії та інших дисциплінах.причому
  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ                
Мета сайту - надати можливість мандрівникові максимально швидко зорієнтуватись у величезній кількості пам'яток України, що і де є цікавого та на що в першу чергу варто звернути увагу. Тут знаходиться найбільша колекція пам'яток України з усіх існуючих в інтернеті або тих, які виходили друком у вигляді путівників чи довідників.
 Основна робота відбувається через форму нагорі, обирайте параметри та натискайте кнопку 'Показати'. Далі ви можете відсортувати список за колонкою, яка вас цікавить, подивитися деталі об'єкту чи населеного пункту.
 для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
е-ВУЕ — універсальна науково-популярна мультимедійна енциклопедія призначена  для читачів і слухачів (у тому числі для людей з порушенням зору, людей з особливими освітніми потребами). В електронній ВУЕ широко застосовуються інтерактивні та мультимедійні засоби. Статті доповнені аудіо-, відеоматеріалами, ілюстраціями — світлинами,мапами, схемами, графіками, діаграмами, малюнками. Усі ці елементи інтегровано з текстом, що дає змогу зусібіч розкрити суть явищ.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ  - ПАМ'ЯТКА ІСТОГРАФІЇ - РАДЯНСЬКА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Теоретичні та методологічні проблеми дослідження всесвітньо-історичного процесу. Загальна концепція світової та вітчизняної історії. Методи історичних досліджень і спеціальних історичних дисциплін. Давня і середньовічна історія України. Україна у ХVІІІ – ХІХ ст. Історія України ХХ століття. Етнічна історія. Національне відродження українського народу. Сучасні національні та етнокультурні процеси. Релігія і церква в Україні. Історія і сучасні проблеми міжнародних відносин. Україна у європейському та глобальному соціально-історичному процесі.
 для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Друга світова війна – найбільший збройний конфлікт в історії людства. В ньому протистояли два військово-політичні блоки – держави Осі та Об’єднані Нації (Союзники). Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Україна була одним із театрів, де відбувалися найзапекліші бойові дії Другої світової. Війна прийшла на територію України у перший свій день – 1 вересня 1939 року. До останнього дня війни, 2 вересня 1945 року, українці воювали на різних фронтах глобального конфлікту, часто – один проти одного. Український інститут національної пам’яті запрошує дізнатись більше про український вимір Другої світової. Зацікавлений відвідувач потрібну інформацію може знайти у таких розділах сайту: «ВІДЕО», «ВИСТАВКА», «БІБЛІОТЕКА», «ІНФОГРАФІКА», «КАРТИ», «МАКИ ПАМ’ЯТІ», «КЛЮЧОВІ ПОДІЇ», «ПОСТАТІ», «ТЕКСТИ», «ФОТОГАЛЕРЕЇ», «МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ».
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Голодомор –  акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їх фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим  Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.
Постановою Апеляційного суду міста Києва від 13 січня 2010 року підтверджено висновки слідчих Служби Безпеки України щодо Й.Сталіна, В.Молотова, Л.Кагановича, П.Постишева, С.Косіора, В.Чубаря, М.Хатаєвича, які умисно організували геноцид частини української національної групи.  Представлено зведений реєстр архівних документів
 для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Важливим завданням Меморіалу жертв Голодомору є нагадування про українську ідентичність, яку намагалися замінити радянською. Меморіал виконує роль посередника в процесі передачі спогадів та інформації про Голодомор, демонструючи зв'язок поколінь української нації та зберігає пам'ять про спробу її знищення. Знання про історію Голодомору, які надає музей, порушують питання моралі – плекання поваги пам’яті жертв, співпереживання та переосмислення власних поглядів на життя, яке є найвищою цінністю. В основу діяльності Меморіалу входить: організація та проведення наукових досліджень історичних джерел, про події тих часів з метою виявлення документальних свідчень про Голодомор та створення умов введення їх у науковий обіг.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Насправді легендарний бій відбувся не 29, а 30 січня. Мало яка інша подія в історії України є настільки ж відомою, як бій під Крутами. Він посідає чільне місце в національній історичній пам’яті, проте в історіографії досі немає цілісного опису крутянських подій. Дослідники часто плутаються в деталях і обставинах бою під Крутами. Навіть дата бою визначена невірно. Спираючись на спогади учасників подій і документи, автор статті спробував відтворити перебіг цієї героїчної й трагічної сторінки в історії українських визвольних змагань.

 для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
В рамках кампанії «Пам’ятай про Крути» ти можеш долучитися до вшанування пам’яті полеглих героїв. Зробити це можна наступним чином:Дізнайся більше про бій під Крутами. Важливо знати правдиві, а не міфологізовані політиками, причини, події і наслідки.

➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Сайт-реквієм, присвячений тим, хто загинув на майдані у буремні дні євро революції. Герої Небесної сотні повстали проти насилля та несправедливості. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України. Вічна пам'ять героям! Історії для цього сайту писали українські журналісти. Писали для того, щоб герої Небесної сотні оживали тут… писали, або розповідали, чим жили ці «воїни світла». Що любили. У що вірили. За що стояли на майдані.
 для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою

Проект створений як сайт-меморіал пам’яті загиблих Героїв Революції Гідності в Україні зими 2013 – 2014 років. Одна з головних місій цього сайту – розповісти людям в Україні та далеко за її межами про загиблих Героїв Небесної Сотні.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
– це учасники Революції Гідності в Україні, яких було убито через власні переконання, патріотизм та громадянську позицію. Незважаючи на загрозу своєму життю, вони до останнього відстоювали ідеї та цілі Революції. Сайт створений і діє для того, щоб ми могли зберегти пам’ять про новітніх Героїв в українській історії. Це те, чим можемо ми віддячити родинам Небесної Сотні, які втратили своїх рідних у боротьбі за нову Україну. Сайт в стані розробки.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
 Сучасна експозиція Національного музею "Чорнобиль" розміщена в кількох залах загальною площею біля 1100 м2, налічує понад сім тисяч експонатів. У 1992 р., коли музей було відкрито, їх було тільки дві сотні. Розкриті документи, карти з грифом "Таємно", фотографії, спеціальні прилади, друковані видання того часу, історичні реліквії із Чорнобильської зоні відчуження та інші унікальні експонати змушують замислитися про найболючіші проблеми сьогодення, серед яких екологічні, соціальні, духовні збитки, заподіяні катастрофою.Чимало представлених у музеї документів оприлюдненні вперше. Вони допомагають по-новому, ширше осягнути планетарний масштаб Чорнобильської катастрофи, яку слід розцінювати як останнє застереження людству, як останній й найпереконливіший заклик до ядерного роззброєння, спільної боротьби за екологічну чистоту планети, пріоритет загальнолюдських цінностей в розвитку світового співтовариства.
Місія музею - допомогти людству усвідомити масштаби чорнобильської аварії через долі тисяч учасників, свідків і жертв; визнати необхідність примирення людини з наукою і технологіями, які поставили під загрозу існування людства загалом та планети зокрема; осмислити уроки трагедії у всіх сферах життя, не дати світові забути їх; застерегти наступні покоління. 
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
В розділі сайту розміщена велика кількість інформаційних матеріалів Українського інституту національної пам'яті, які стануть в нагоді користувачам.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою

На порталі  розміщена історія створенння ЄС та сьогодення.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
ВІЛ / СНІД ВІЛ/СНІД ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖНИЙ 
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою                                                                           
Україномовний науково-пізнавальний канал на якому в інтерактивний формі та у формі відео презентацій будуть подаватися цікаві факти з сфери науки, спорту, туризму та інших сфер людської діяльності.
 для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою

Це канал для тих, хто шукає цікаві факти із таких галузей, як математика, фізика, хімія, біологія та ін. Він містить іноземні відео з перекладом та озвучкою українською мовою. Отже ви матимете змогу тренувати англійську та українську. На сьогодні вже є озвучення каналів Vsause, Vsause3, Numberphile, Harvard Medical School. До речі, «ToBeUkrainian» має паблік й на Facebook.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Сайт «Моя наука» з’явився восени 2011 року як спільний проект з ініціативною групою вчених НАН України. «Моя наука»  публікує найцікавіші новини та факти із наукового світу. А також - анонси лекцій, воркшопів, семінарів, конференцій, які проводять українські вчені у різних містах країни. Тож, якщо дитина захоплюється наукою, — виходьте з нею в офлайн.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Цей паблік має акаунти на Facebook та на YouTube. Там можна знайти цікаву анімацію із відповідями на різні питання: що буде, якщо рухатися зі швидкістю світла? А що, якби існував тунель через центр Землі, і ви стрибнули б у нього? Землі вже 4,6 млрд років, але як нам збагнути, наскільки це багато? Та багато-багато інших. Команда «Цікавої науки» самотужки перекладає та озвучує відео від TED Ed.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою

ENJOY THE SCIENCE

- це проєкт, який покаже вам, що наука може бути цікавою та простою.
Має акаунти у:
Сайт: http://enjoythescience.info/ 
Instagram: http://Instagram.com/enjoythescience.ua
Facebook: https://www.facebook.com/enjoythescienceua/
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою

МИСЛЕНЕ ДРЕВО 
– багатоцільовий український сайт для науки та освіти. Сайт розроблено і підтримується групою українських фахівців в галузі комп’ютерних технологій і гуманітарних наук – групою «Мисленого древа».Сайт розроблено і підтримується групою українських фахівців в галузі комп’ютерних технологій і гуманітарних наук – групою «Мисленого древа». Для цього створювачі  наповнюють читальні зали наукової, освітньої та художньої літератури, проектують та пишуть комп’ютерні програми, випускають електронні видання наукового, освітнього та літературного спрямування
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА - ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА

Зручна електронна бібліотека української літератури. Повні й скорочені тексти і перекази, аналізи та характеристика творів, шкільні твори та реферати, біографії авторів, твори з предмету українська література та матеріали для підготовки до ЗНО.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
ВІДКРИТА КНИГА

безкоштовна електронна бібліотека класики української та світової літератури
"Відкрита книга" - це відкритий проект, основні завдання якого створення 
високоякісної та безкоштовної української електронної книги та популяризація електронної літератури.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
ПОЕТИКА
— це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовоюта  має три завдання:
1) надати всім зацікавленим доступ до скарбів української поезії у простій та зручній формі
2) підтримати українських поетів, пропагуючи їхні твори і українську поетичну традицію
3) служити посередником для спілкування читачів і поетів
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА
– ресурс, на якому ви зможете ознайомитися із україномовною літературою різних всеможливих напрямків і стилів.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Це YouTube-канал аудіобібліотеки, яка зберігає велику кількість різножанрових книжок. Тут можна прослухати твори українських класичних поетів та прозаїків, зарубіжних письменників, а також підручники.Особливою перевагою каналу є аудіоабетки для дітей, українські диктанти і підготовка до ЗНО з української мови.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
Онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою «Слухай».
До бібліотеки увійшло 100 аудіокниг класичної української прози та поезії зі шкільної програми і твори сучасних письменників з авторським начитуванням. У бібліотеці аудіокниги Ольги Кобилянської, Квітки-Основ’яненка, Івана Франка, Панаса Мирного, Валер’яна Підмогильного, Максима Рильського, Олени Теліги, Дмитра Павличка, Лесі Українки, Миколи Хвильового та сучасна література Ольги Деркачової, Євгена Ліра, Наталії Сняданко, Христини Козловської, Марка Лівіна та Катерини Бабкіної.Твори начитали ведучі, актори та музиканти, серед яких Валерій Харчишин, Даша Астаф’єва, Богдан Бенюк, Даша Коломієць, Олександр Ярмак, Євген Галич.
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою

ОНЛАЙН БІБЛІОТЕКА АУДІОКНИГ "ЛІХТАР"

- це спроба полегшити життя як людям із тотальною втратою зору, так і частково незрячим. В сучасному інформаційному середовищі незрячим людям вкрай важко. Тож зараз, коли наше суспільство прямує до європейських стандартів та цінностей, надзвичайно важливо втілювати в життя проекти, спрямовані на інклюзію, щоб кожна людина мала можливість проводити дозвілля або навчатись в зручній для неї формі. В  бібліотеці  "Ліхтар"  використано не тільки озвучення "Анатоль", яке є наразі найкращим озвученням машинного мовлення, а й текст високої контрасності, щоб людям, які втратили зір не повністю, було максимально зручно
➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою
КНИГА БРАЙЛЕМ 
українські благодійники з «Фонду сім’ї Нечитайло» і «Здоров’я майбутнього» запустили онлайн-бібліотеку дитячих книг шрифтом Брайля. Книжки можна замовити для тимчасового користування. Це можуть робити як окремі особи, так й організації. Послуга і пересилання книжки безкоштовні. Бібліотека має видання не лише українських, але й закордонних авторів

➤  для дітей дошкільного, молодшого та старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою

КНИГА РЕКОРДІВ УКРАЇНИ
Сучасна історія України має особливі сторінки, варті вшанування, успіхи, рекорди… Це наше. Це українське… Історію України творимо ми з вами. І нам є чим пишатися. Кожен з нас, українців, любить у своїй країні щось своє, особисте. Але є речі, які об’єднують усіх нас, – це визначні звершення та факти, що стосуються сьогодення країни, у якій ми живемо. Саме про такі факти йдеться у національному проєкті – «Книга рекордів України». На даному сайті представлено тількі частина з багатьох сторінок звершень, що відтворені у проєкті.

➤  для дорослих та дітей старшого шкільного віку
📌 ресурс українською мовою





Популярні публікації