ЕМОДЖІ - МОВА ЕМОЦІЙ


Емотикони (англ. emotion + icon), або ж смайлики (англ. smiley), як ми звикли їх називати, почали завойовувати віртуальний простір, коли виявилося, що для спілкування в мережі самих слів недостатньо. Перший смайлик в Інтернеті з’явився 19 вересня 1982, його винахідник – Скотт Фалман (Scott E. Fahlman) професор приватного Університету Карнегі-Меллона, що знаходиться в Піттсбурзі, штат Пенсільванія, США. Цей учений першим запропонував використовувати таке поєднання – двокрапка, тире і заслони дужку – для позначення усміхненого обличчя. Ось так виглядав його лист з використанням перших смайликів:
 19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman :-) From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers: :-) Read it sideways. Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. For this, use :-(
    Треба відзначити, що цієї історичної події передувала ціла наукова дискусія, що на сьогоднішній день здається вельми забавною. Наукові співробітники довго обговорювали: які смайлики використовувати для виразу «жарт» або «сумно». Зараз в Інтернеті зустрічаються найрізноманітніші смайлики: не тільки ті, що  виражають емоції, але також зображають різних персонажів, знаки зодіаку, прапори, таблички з гаслами, смайли-букви, новорічні смайлики …
В Інтернеті існують спеціальні сайти, на яких ви можете завантажити собі набори смайликів, а також придумувати і малювати свої авторські, обмінюватися ними, дарувати і відправляти ці «усміхнені личка» друзям і знайомим. У 2015 році звичні смайлики, якими послуговуються користувачі соцмереж усього світу для вираження своїх емоцій, «заговорили» українською. Відтак розчарування супроводжується фразою «ось тобі й маєш!», а переляк – «ой лишенько!». Загалом у Мережі можна знайти 16 «українізованих» смайликів.
P.S  Ще трохи фактів для тих, хто думає, що емоджі — це несерйозно:
  • із 2014 року 17 липня відзначають як Всесвітній день емоджі, яким опікується Emojipedia;
  • 4 листопада 2016 року в Сан-Франциско відбулася перша міжнародна конференція, присвячена емоджі.




Популярні публікації