УВАГА! НЕ ПРОПУСТІТЬ! ЧЕРГОВА ПОРЦІЯ СВІЖЕНЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ!

пʼятниця, 27 липня 2018 р.

УКРАЇНА – СПАДКОЄМИЦЯ ІСТОРИЧНИХ ТРАДИЦІЙ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

День Хрещення Київської Русі в Україні відзначається 28 липня щорічно. Це найважливіша подія для православної церкви нашої країни. Це свято, яке йде корінням в X століття, відзначається на державному рівні з 2008 року. Відповідний указ підписав тодішній президент Віктор Ющенко. Указ про свято називався "Про День хрещення Київської Русі-України". Такою назвою указу відзначали, що саме Україна є спадкоємцем історичних традицій Київської Русі.  Ловіть  цікаві факти про цю подію.
➤28 липня був прийнятий православною церквою як день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, як день, коли в 988 році він прийняв хрещення сам, а після хрестив киян у водах Дніпра. Ця дата в багато чому вважається умовною, так як в істориків немає єдиної думки і підтвердження того, що хрещення Русі відбулося саме в 988 році. У літописах є інформація, що християнство на землях Русі з’явилося задовго до того, як князь Володимир хрестив Русь. Історичні дані свідчать про те, що ще князь Аскольд у 882 році намагався впровадити християнство, але повноцінно початок поширенню православ’я на Русі поклала свята княгиня Ольга, яка прийняла хрещення в Константинополі в 955 році.
➤Історики називають кілька причин, які спонукали князя Володимира Великого хрестити Русь. Головною з них стало бажання київського князя об’єднати слов’янські землі, щоб зміцнити державу. Він розумів, що для цього потрібна єдина релігія. За переказами, в 986 році князь Володимир пройшов "випробування вір". Він прийняв послів від католиків, мусульман та іудеїв, які пропонували йому прийняти свою віру. У літописах зазначено, що князь Володимир знайшов безліч аргументів проти цих вір і віддав перевагу християнству, так як за допомогою цієї релігії можна було ще й зміцнити зв’язки з Візантією.
➤Є інформація, що хрещенню Русі передувала ще одна подія, яка укріпила віру князя Володимира ще більше. Перед хрещенням київський правитель сильно захворів і раптово осліп, але пройшовши Таїнство Хрещення до нього відразу повернувся зір. Після цього чудесного зцілення князь Володимир вигукнув, що "Тепер я пізнав Бога істинного!". Він був упевнений, що прозріння до нього прийшло тільки завдяки прийняттю християнства, тому твердо вирішив хрестити Київську Русь і всіх жителів держави.
➤Відомо, що до хрещення Русі князь Володимир поклонявся язичництву і був жорстоким правителем, який любив гучні бенкети. Після того, як сам прийняв християнство і охрестив киян, він сильно змінився. Згідно з історичними даними, після хрещення Русі князь Володимир почав влаштовувати при дворі свята і благодійні обіди для простих людей, а також почав будівництво християнських храмів. Одними з перших з’явилися Десятинна церква, на яку князь виділив десяту частину своїх доходів, і Межигірський Спасо-Преображенський чоловічий монастир. При церквах почали відкриватися школи та бібліотеки. У Десятинній церкві був похований князь Володимир і його християнська дружина Анна.
➤У момент хрещення Київської Русі виник дефіцит грошей в державі. У зв’язку з цим почали з’являтися перші гривні, відлиті з монет, які раніше вийшли з обігу. Зразками для них послужили візантійські монети того часу. На більшості монет Володимира зображено князя, що сидить на престолі, і розміщено напис: "Владімѣр' на столѣ" (Володимир на престолі).


Вітання тим хто успішно пройшов тест, а для тих у кого виникли прогалини в знанні історії книжки з фонду бібліотеки  ➤ 

Бойко, О. Д. Історія України : посібник / Бойко, Олександр Дмитрович. - 3-е вид., випр. і допов. - К. : Академія, 2005. - 688 с. - (Альма-матер). - Бібліогр.: с. 654-655. - Б. т. Дорогами і стежками історії України : зб. худож. творів / авт.-упоряд. М. Слабошпицький; худож. С. Железняк. - К. : Школа, 2002. - 224 с. - (Хрестоматія школяра). 

Журавльов, Д. В. 100 ключових подій української історії / Журавльов, Денис Володимирович. - Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2013. - 398 с. : портр. - Бібліогр.: с. 395. Сила м'якого знака, або Повернення Руської правди / за заг. ред. Л. Івшиної ; упоряд.: І. Сюндюков, Н. Тисячна, М. Томак ; фотороботи Л. Бакка [та ін.] ; дизайн обкл. О. Твєрітіної, Ю. Денисенка. - К. : Українська прес-група, 2012. - 799 с. : ілюстр. - (Бібліотека газети "День"). - 2000 пр. - Випущено на зам. Держ. ком. телебачення і радіомовлення України за прогр. "Українська книга" 2012 р. 


Немає коментарів:

Дописати коментар