Що і як читають українські підлітки

В Україні презентували дослідження PISА, в якому країна взяла участь вперше. Це міжнародне дослідження якості освіти, яке проводиться в 80 країнах світу. Цього разу дослідження PISA приділило велику увагу читанню. У підлітків запитали, чи читають вони для задоволення.

Виявилося, більшість українських школярів люблять читати. 73% підлітків не погодилися, що читають тільки тоді, коли змушені це робити. 43% сказали, що читання – одне з найулюбленіших занять; 56% відповіли, що люблять обговорювати прочитане; 84% учнів не погодилися з тим, що читання – трата часу. Разом з тим, 60% підлітків читають тільки для того, щоб отримати необхідну інформацію. Якщо порівняти з іншими країнами, то індекс задоволеності читанням українських підлітків становив 0,28 – це вище, ніж в середньому в країнах ОЕСР. На підставі цього індексу визначили, який відсоток підлітків читає для задоволення. В Україні 62,7% учнів повідомили, що читають для задоволення, а 37,3% – тільки коли треба отримати інформацію, і не вважають це читання важливим.
Українські підлітки читають переважно художню літературу. Половина взагалі не читає газети або журнали. 21% читають художню літературу кілька разів на тиждень, 35% – кілька разів на місяць, 20% – приблизно раз на місяць, 15% – кілька разів на рік і 9% – ніколи або майже ніколи. Дані PISA також показують, що дівчаткам читати подобається більше, ніж хлопчикам. Середнє значення індексу задоволеності читанням у дівчаток 0,54, а у хлопчиків – 0,04. Цей показник значно вплинув на загальні результати з читання в дослідженні PISA. Нагадаємо, що різниця в успішності між хлопчиками і дівчатками в Україні з читання становить 34 бали, що дорівнює року навчання. Разом з тим, в інших країнах дівчинки теж читають більше для задоволення, ніж хлопчики. Якщо дівчинки воліють читати романи і журнали, то хлопчики – комікси та газети .

Популярні публікації