Земля наших предків для наших нащадків


Ювілейний рік Всесвітнього дня вишиванки присвячується українській традиційній музиці та проблемам висихання річок, вирубки лісів і забруднення довкілля пластиком. Як пов’язані культурна спадщина та екологія? Насправді  взаємопроникливо. Коли певна територія стає непридатною для життя, з часом зникає і вся місцева культура, яка століттями створювалася предками. 

Протягом останніх десятиліть в Україні висохло близько 10 тисяч річок. Це означає, що більше не використовуються їхні старовинні назви, зникають з ужитку пісні, казки, легенди, повязані з цими річками. 

Вирубування лісів загрожує не лише затопленням цілих регіонів, а й, змушуючи жителів постійно відновлювати втрачене, «вимиває» багатство місцевих традицій та звичаїв.

Надмірне використання пластику нав’язує прості швидкі побутові рішення, створюючи споживацьке суспільство, яке все менше схильне заглиблюватися в культуру та історію, а також  бути відповідальним за майбутнє.

Цього року День вишиванки відбуватиметься у форматі Дня вуличної етномузики. На величезній кількості локацій (площі, парки, пішохідні вулиці) гратимуть традиційні музики (кобзарі, лірники, сопілкарі, трембітарі, дримбарі, цимбалісти тощо). 

Пропонуємо партнерським організаціям долучатись до саме такого формату святкувань, уникаючи великих концертів та фестивалів.

Святкуймо 15-ліття Всесвітнього дня вишиванки гучно та дзвінко!

На фото - майстриня з вишивки та колекціонерка

 Olenka Didyk в українському полтавському строї.

Джерело

Популярні публікації