Що відомо про книжку, яку читав Усик перед двобоєм із Ф'юрі
Український боксер, чемпіон світу у суперважкій вазі Олександр Усик має традицію читання книжок перед своїми поєдинками. 18 травня в Саудівській Аравії він вийшов на поєдинок проти Тайсона Ф'юрі і здобув перемогу🩵💛 Перед боєм Усик читав книгу "Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети" Ґреґа Маккеона. Книжка написана в дусі американського прагматизму. Вона не пропонує академічних філософських знань, а проте налаштовує на те, щоб ці знання легко можна було зрозуміти й використати у своєму життєвому досвіді. Тобто, фактично, книга є посібником із дисципліни та особистісного розвитку.
В основу видання ліг досвід роботи автора у корпораціях. Книжка пропонує проаналізувати життя, знайти те, що потрібно, і відкинути зайве. Не розпорошувати енергію, та витрачати її ефективніше в одному напрямі.
У розумінні Маккеона есенціалізм про те, щоб "не займатися всім; його суть — займатися необхідним. Це не означає менше працювати. Це означає мудро інвестувати свій час та енергію, щоб бути найефективнішими у найважливіших справах". Він вважає, що люди не досягають результату, оскільки вони просуваються по "міліметру в мільйонах напрямів", замість того щоб спрямувати свої потуги на мільйон міліметрів в одному напрямі.
Книга стала бестселером The New York Times. Вона також отримала відзнаку на Goodreads: Goodreads Choice Award Nominee for Business Books (2014).
Ця книга разом з іншою книгою автора "Без зусиль. Досягайте важливого легше" були перекладені 37 мовами — по цілому світу продано 2 мільйони примірників.
Про Ґреґа Маккеона та його ідеї
Ґреґ Маккеон — англійський автор і бізнесмен. Він є засновником та виконавчим директором компанії THIS Inc., що займається стратегуванням у сфері управлінського розвитку.
Маккеон вивчав комунікації та журналістику в Університеті Брігама Янга в Прово, штат Юта, США. Також він став магістром ділового управління в Стенфордській вищій школі бізнесу.
Серед його видань:
"Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети";
"Без зусиль. Досягайте важливого легше";
"Множники: як найкращі лідери роблять усіх розумнішими", написана у співавторстві з Ліз Вайзман.
Ці всі книги стали бестселерами The New York Times.
Автор у своїх книгах окреслює поняття "правила 90 відсотків" — приділяти більше уваги тому, що цікавить, та відкидати зайве. Він спонукає читачів частіше говорити "ні".
Також Маккеон пропонує вести щоденник, в якому записувати найголовніше за день.
Ідеї Маккеона не нові, та навіть дотичні до української філософії кордоцентризму. "Правило 90 відсотків" про розподілення енергії на те, що цікаве, існувало як "сродна праця" у філософії українського мислителя Сковороди, що народився понад 300 років тому. Ідея полягає в тому, що діяльність повинна бути улюбленою, "сродна праця — найсолодша річ у житті", адже саме тоді вона відповідає справжній сутності людини й Божому замислу.
Суть "сродної праці" і філософії серця полягає в тому, щоб досягти щастя від пізнання і проходження цього шляху. Бо "істинне щастя в житті" — основна ідея філософії Сковороди.
Це також перегукується з твердженнями Маккеона про отримання задоволення від процесу: "Це шлях, на якому ми насолоджуємося самим процесом руху, а не тільки миттю, коли досягаємо кінцевої точки".